Vanessa... Creative Commons License 2012.03.15 0 0 2308

Szia Zsu:)

 

En 1976-2003 öszeig. De Szekszardon voltam kollegista peldaul:)

 

Mas: Latom, hatalmas vita keveredett az adjunk-e el tortat vagy sem dologbol. En ugy gondolom, hogy ha valaki megveszi, szeretne, hogy csinaljunk szamara egy tortat, akkor miert is ne? En spec eves szinten többet is csinalok. Ismerösöknek fökent. Igazabol nem keresem agyon magam vele, de nem is ez a celom. Egyszeruen nekem hobbi a tortagyartas es mivel a csaladom nem egy edesszaju, igy ugy is vehetjuk, hogy aki rendeli, egyszeruen szivesseget tesz nekem. En meg neki, miutan itt nem tudna olyan tortat venni, mint amilyet en keszitek. Hogy kerek-e munkadijat? Igen is, meg nem is. Merthogy: a torta nem csak az alapanyagokbol all, hanem kell aram, gaz, stb hozza. Vagyis: Ha en ingyen csinalom meg, kizarolag az alapanyag aran a tortat, akkor a" megrendelö " keresett rajta, hiszen "kapott" tölem zsebbe penzt... Tehat: Roka fogta csuka:) Es hozzatennem: Itt egy nagyjabol egy piskotalapbol, egy reteg vaniliakremböl es egy marcipanbevonatbol allo 6-8 szeletes torta, olyan 120 sek... Bolti aron. Cukraszdaban 160-180. Tölem a normal magyar fogalmak szerinti tortat kapja meg atlag 220-250 SEk-ert. Ami ugye nem egy reteg suti es krem, es minimum is 16-18 szeletes. Hogy keresek-e rajta? Fogalmam sincs. valszeg igen. de messze nem a munkaval aranyosan. Most, hogy igy kicsit utanaszamoltam, olyan 50-70Sek marad egy ilyen tortan, de akkor meg az aramot, a vizet, stb nem is szamoltam. Bar nalam mint irtam, nem is a penzszerzes a lenyeg, hanem az, hogy igy legalabb gyakorolhatom, amit szeretek csinalni. Es nem utolso sorban: Ha valaki nem csinalja jol, akkor egyreszt sajat felelösege, masreszt ugysem kernek többet töle:)

Előzmény: ZsuR (2281)