Antisystem Creative Commons License 2012.03.14 0 0 13231

Jelenleg USA-ban az MgSO4 a legelterjedtebb.

Ezzel megleptél:)) Na nem az ilyen hatásán, ugye a 60-as évek beli protokollokban szerepel (az alkohollal együtt) a preeklampszia kezelésére, de az alacsony terápiás szélessége miatt ki is ment akkor a divatból... (n.b. az állatgyógyászati FoNo-ban sol. ad exterminationem néven futott a keserűsó oldat...)

Az EÜ-minisztérium szakmai protokollja (nem túl régi, 2009-es érvényességű) meg ezt írja:

A magnézium szulfát nem hatékony a koraszülés megelőzésében vagy a szülés késleltetésében,

ugyanakkor használata szignifikáns anyai (tachycardia, émelygés, szédülés, tüdőoedema) és magzati

mellékhatásokkal (hypotonia, légzésdepresszió, perinatalis mortalitás növekedése) járhat.

http://www.kk.pte.hu/servlet/download?type=file&id=656

Egyébként nálunk most ez fut úgy tűnik:

http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/medicineApplication/oid/0/m,0100000073018

(szóval, úgy tűnik, ez is olyan, mint a szoknya-divat:))))

 

Es ha hiszed ha nem, amikor fiatal rezidenskent kezdtem, ALKOHOLT is hasznaltak, olyannyira, hogy még intravenasan is adták

Természetesen hiszem:))) - van is egy sztorim, amikor a 80-as években a koronaria-örzőben elfogyott este minden infúzió, az etanolos ringert leszámítva... na, feküdt éppen 2 idős hölgy meg egy szintén idős úr és hát megszavaztuk nekik, jó az is folyadékpótlásnak... na, ne tudd meg, 2-3 óra mulva ott olyan sztorik mentek, hogy én vörösödtem el néha... (az úrról kiderült, hogy nyugdíj előtt börtönőr volt, egy ideig egy női fegyintézetben is, a két nagymama meg tudni akarta, hogy a nők ott férfi híjján mit kezdtek egymással... ennyit az alkoholos infúziókról:))))

 

Egyébként, hogy ontopic is legyen, újfent szerencse, hogy nem vagyok érintett momentán ilyen kérdésekben... úgy elképzelem azt a teljesen valószinű koreográfiát, hogy mondjuk életemnek párja középidős terhes lenne, aki görcsölget, én meg szó szót követ alapon esetleg a vita egy pontján 220-as vérnyomással leordítanám a dokija fejét terbutalin v. fenoterol tablettákért, oszt közben már nincs is forgalomban... praktice ahogy nézem, semmi nincs forgalomban, ami otthon szedhető... a k..... a..... a tisztelt gyártóknak meg a tisztelt szakmai kollégiumnak...

 

ÜdV

Előzmény: Mr Spock (13230)