ghepard Creative Commons License 2012.03.14 0 0 366

Na eljutottam odáig, hogy most sokkal kisebb az ellipszis, mely mentén forognak a szavak, szinte csak a monitor közepén. A kb 6cm sugár helyett most csak olyan 1.5cm a sugár. Eleget nézegetem is nap mint nap, így lehet megtanul az agyam középről olvasni  és aztán a normális szövegen is fog tudni megmegállni a szavak közepén egy pillanatra. Ahogy úgy nézegettem tegnapelőtt, eszembe jöttek azok a kisérletek, amiket a szemek mozgásáról olvastam. Hogy csak kb fele időegység alatt néz ugyanoda a két szem, ami nagy meglepetés volt a kutatóknak pár éve. Az ugrott az eszembe, hogy mi lesz, ha a szavat úgy fogom árnyékkal ellátni, hogy a bal felén balra lesz az árnyék, a jobb felén vizont ugyanakkor a jobb felén. Na ezt ki kell próbálnom. Jobb lesz, vagy nem? Csak előbb le kell progizni, ami eltart egy kis ideig. Aztán még egy ötlet, ha a szó közepe volna kisebb betükkel és fokozatosan a széléhez nagyobbodnának, lehet jobban felismerhető lenne a szó középről - de ez is csak ötlet. Ki kellene próbálni, de ezt még nehezebb leprogizni, mint a másirányú árnyékot......