benford Creative Commons License 2012.03.12 0 0 504

Sziasztok!

 

Építkezés előtt állok. A ház maga gerendából lesz, de alá kell építenem egy pincét mivel lejtős a telek, no meg így ott lehet nekem egy műhelyem, a páromnak pedig a rendelője. Jól el kéne tehát készítenem a szigetelést, hiszen olyannak kellene lennie mint a lakótéré. Mit javasoltok? Nagyon régóta töprengek a dolgon. Volt olyan pillanat, hogy eldöntöttnek éreztem valamilyen EPS technológiát, de vannak vele ellenérzéseim. Árban (ha én magam rakom össze), gyorsaságban, tisztaságban, méretben és szigetelésben veri a többit. Ezzel szemben áll az, hogy műanyag, amit nagyon nem szeretek, meg az, hogy akkor ezt a rendszert kell végig vinnem a födémen, hogy ne párásodjon, penészesedjen. Viszont ha ezt a rendszert viszem végig, akkor meg egyéb kütyüket kell beépítenem ami szellőztet, páratartalmat figyel, stb,  ami szerintem egy nonszensz. Pont az lenne a lényeg, hogy minél egyszerűbb legyen az életünk. Szóval mit mondotok? Maradjak a téglánál+ üveggyapot hőszigetelés? Vagy betonfal plusz brutál hőszigetelés?