Bonia Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2251

Köszi a tanácsot, itt találtam 40 centis tortatálat : http://www.poharfutar.hu/   bár egy másik cégnél gyönyörü fémtálcák vannak, de sajnos ők Szolnokon vannak. Majd holnap telefonálgatok, kiszolgálnak-e nem-közületi vásárlókat

 

 

Egyébként kiváncsi lennék, hogy lehet kimondottan tejszin alapú krémet csinálni tortákba. Mi a főzött krémeket  szeretjük, a mostani nagy születésnapi készülődésben azért si szenvedtem, mert emeletes tortában ált a legtöbb helyen csak klasszikus ( csoki stb ) tortákat ajánlottak, mondván a többemeletes tortáknál akármilyen krém nem birja el a több emeletet, még a Daubnernél is csak hagyományos tortákat ajánlgattak + jellemzően marcipánbevonatot, de mi most nem ilyet akarnánk, mert elég nehéz főételeket rendelt az anyukám és ehhez a vendégek átlagéletkora 60+ év, egy csomó ilyenolyan beteggel súlyosbitva pl 3 fegyelmezetlen 70 körüli cukorbeteg. Na és a rendezvényekre sütögető hely, ahonnan a kolléganőm az esküvői tortáját rendelte és ahol voltunk olyna töltelékeket ajánlott, ami megkóstolva leginkább túró+ tejszinhab, csokoládé+tejszinhab érzés megkóstolva és kiváncsi lennék mivel érik el, hogy nem folyik szét a tejszinhabos töltelék, ha rápakolnak több emeletet. Talán zselatinnal? de ha meleg zselatint összekevernek tejszinhabbal, az összeesik, nem ? És nem éreztem egyetlen zselatinszerü csomót sem a krémben, sűrű tejszinhabnak tűnt  mindenféle izesitéssel.

 

jó lenne rájönni, hogy csinálják

Előzmény: Bubo.Bubo. (2246)