Antisystem Creative Commons License 2012.03.10 0 0 13188

Soha nem fogom elfelejteni azt az esetet, ahol ezek a klasszikus szimptomak voltak jelen, kinyitottuk a pacienst azzal hogy vakbelgyulladas, de.......well.....talald ki hogy mit talaltunk :). Csak poenbol, aztan megmondom. Gondolj valami teljesen rendhagyora.

Nem írtad, hogy férfi-e vagy nő a paciens, és hogy készült-e ultrahang... no, mert terhességet láttam is már vakbélgyulladás-szimptómákkal, extrát is, meg méhen belülit is... tehát gondolom, az nem teljesen rendhagyó, ha nekem is sikerült már belefutni... (utóbbiba egész közel, a zasszony volt az elszenvedő - mondjuk nyilván volt vele valami gond, mert napokon belül korai spontán vetélés lett belőle, ha nem lenne meg az ultrahang-kép ami tisztázta el sem hinném talán... pár napja csúszó menzesz, majd vakbeles jellegű tünetek(UH tisztázta), majd pár nap mulva megjött erősebb menzesz). Szóval azt leszűrtem a dologból, hogy nőnél a vakbeles jellegű tünetek kivizsgálásához alapkérdés a menstruáció és a szexuális aktivitás tisztázása:)))

Szóval mi lehet teljesen vad, amit ott találni lehet? Talán egy teratoma? Az elő is fordul a kismedence-petefészek-vakbél környékén, és simán utánozhat is vakbeles tünetet...

 

És valóban, a drog-problémára nem gondoltam, két okból... az egyik, hogy amikor én az EÜ-ben a tapasztalataimat szereztem (80-as évek) akkor még nemigen volt ez jelen Magyarországon, ma biztos több ilyen van... a másik, hogy ugye ortodox szabály, hogy akut hasnál a műtéti indikáció felállításáig tilos a narkotikus analgetikum, tehát SZVSZ nagy hülyének kell lenni annak a drogosnak szerintem, aki ezzel próbálkozik... akkor már inkább gerinc-panaszok, az kellőképp igazolhatatlan is, meg indikálja is az opiátot...

 

ÜdV

Előzmény: Mr Spock (13186)