Antisystem Creative Commons License 2012.03.08 0 0 13179

Mint szulesz-nogyogyasz nagyon sokszor talalkoztam hasi fajdalmakkal (elkepzelheted).

Na, ez abszolút képben van:))))

 

Egyébként szerintem azért ennek kétféle lényege van, az egyik valóban az, ha az ember szakmai szemmel akarja megérteni a történetet... de ahhoz, hogy a történet nonszensz-voltát értsük, az szerintem eléggé lejön ebből az ujságcikkből is... ha ugye van valakinek egy hasi fájdalma meg gyulladásra utaló tünetei, és azt diagnosztizálni akarja az ember, akkor nem hazaküldi, hanem befekteti és vizsgálja, azt gondolom.

A másik, amit gondolok, hogy ilyen szitut nem jó túlzottan elhúzni a minél pontosabb diagnózisra törekedve, hisz untig elég a műtéti indikációt felállítani... ugye írtam erre valamikor anno egy szülészeti példát, amikor egy kedves orvos egy teljes hétvégi ügyeletben aszalt (legalább kórházban fekve) egy péntek délután bekerülő szeptikus állapotú hölgyet, majd hétfőn arra hivatkozott a főorvosi viziten, hogy nem tudta eldönteni, hogy appendicitis, vagy kismedencei tályog, esetleg purulens adnexitis... (mondjuk a főorvost állítólag a csoda mentette meg az agyvérzéstől... de a beteg fél óra mulva a műtőasztalon volt...)

 

ÜdV

Előzmény: Mr Spock (13177)