Hypo-100 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 10390

 

De hivatkoznak. Most találtam meg a szerződésben. Az nincs benne, hogy elválaszthatatlan részét képezné az ÁSZF Üzletszabályzat stb. Az van benne szó szerint: Az adós kijelenti, hogy a Hitelező jelenleg érvényes Üzletszabályzatát, az Általános Szerződési Feltételeket és Hirdetményét megismerte és magára nézve kötelezőnek elfogadta.  Voltam egy fiókban elkértem ezeket. Próbáltam egyébként honlapjukon, de elég reménytelen Attól függően, hogy mit, Hirdetményt ÁSZF-t stb. írok a keresőbe a találatok száma 60 - 560-ig változik. A kapott  ÁSZF 33 oldal az Üzletszabályzat 26 oldal  a Hirdetmény 13. Ez összesen 72 oldal. A kölcsönszerződés 15 oldal. A már korábban hivatkozott törvény azt írja, hogy a kölcsönszerződés röviden és tömören tartalmazza a késedelmi kamatot, felmondást stb. Ezek meg még egy csomó más, aminek a tvr. szerint a kölcsönszerződésben benne kell lenni az ÁSZF-ben ÜSZ-ben Hirdetményben van csak benne. Szerintem ez a 72 oldal nem tekinthető rövidnek és tömörnek.

 

Egyébként nagyon hülyék. Ettől a kölcsöntől függetlenül valamelyik nap utaltam pénzt netbankon keresztül a feleségem számlájára. Már az meglepett hogy a jóváírás nem történt meg néhány percen belül. Kb egy óra múlva akart kivenni pénzt a számláról nem tudott. Bement fiókba, nem tudták megmondani miért nem. Itthon néztük, a Tranzakciót fedezethiányra hivatkozva elutasították. 12 ezer Ft-t akartam utalni a számlán lévő 115 ezerből, tehát bőven volt fedezet. Nem értettem. Írtam nekik egy teljesen udvarias e-mailt szíves tájékoztatásukat kérve. Szerettem volna tudni, hogy esetleg én rontottam el valamit? Pár nap múlva jött a válasz hogy biztonsági okokból így meg úgy nem adhatnak e-mailben infot. Ez egyébként a banknál is megadott e-mail címem. Hívjam a Telebankot azonosítsam magam. Igaz a telefon nekem pénzbe kerül, de hívtam, azonosítottam. Ügyintéző nem tudja, majd felhívnak. Kértem, ne hívjanak, süket vagyok  (ez nem igaz) lassú a felfogásom (ez lehet) válaszoljanak írásban. Hát csak akkor válaszolnak írásban, ha beadok panaszt. B@+. Leírtam kinyomtattam , fiókba bevittem , egy órát vártam beadtam. Panaszt akartok? Nesztek.

Előzmény: Törölt nick (10374)