carcaroth Creative Commons License 2012.03.05 0 0 11778

No akkor elnézést kérek, ha úgy tűnt, hogy véleményem szerint a nyaralótulajdonosok ne szóljanak bele a falu ügyeibe. Úgy gondoltam - és látom nem ez jött le-, hogy bizonyos kérdésekben talán jobban állást tudnak foglalni, például a természettel kapcsolatos kérdések (lásd vaddisznókár például vagy egyéb, de ezeket már ezerszer túltárgyaltuk). Pusztán azért bátorkodtam a rövid szösszenetet kissé indulatosabb hangnemben megereszteni, mert nagyon sokszor felmerül, hogy miért vágnak ki itt-ott fákat, mindig vannak jó sokan mindkét táborban. Én csak a véleményemet írtam le ezzel kapcsolatban, ezzel egyértelműsítve a hozzáállásomat a kérdéshez. Akinek ez fáj sajnálom, de inkább ez fájjon, mint egy viharban lezuhanó nyárfaág általi ütés a kobakra. :) A száraz nyárfa tényleg komoly probléma, de tudomásom szerint az út a Közútkezelőé, így az ő joguk és kötelességük karbantartani az azt szegélyező fákat, beleértve ezt is. A felvetés, hogy gondozni kellene a fákat logikus lenne, ha gyümölcsfákról lenne szó. Egy húsz-harminc méteres nyárfa esetében jó kérdés, hogyan lehet gondozni. A probléma másik vége pedig az, hogy hiába látszik mondjuk egy ilyen nyárfánál, hogy a közepe nem korhadt el, soknak a gyökere gyengül meg, rohad el, és nem egyszer láttuk már kidőlt nyárfánál, hogy gyökerestől dőlt ki, vagy azzal, ami a gyökérből maradt. Ha van igény rá, később rakok ki ilyen fényképeket, vannak.

A magam részéről ennyit szerettem volna, ja és még annyit, hogy az, hogy ki mennyit fizet bele a falu kasszájába, nem hiszem, hogy topictéma lenne. Ebben az országban amúgy is nagy hagyománya van a más pénztárcájában turkálásnak, legyünk már kultúremberek, és legalább mi ne tegyük. Tudomásul kell venni, hogy nyaralósok és helyiek együtt tartják fenn a falut (meg egy rakat turista), és vannak kérdések, amelyekben egyik fél kompetensebb. A nyárfakérdés ilyen.

Előzmény: pontela (11775)