Dogfüggő Creative Commons License 2012.03.05 0 0 13111

Amit nem tilt a törvény, ahhoz mindenkinek joga van. Jól néznénk ki, ha nem lenne.

Teljesen világos, hogy joga volt ott lenni, teljesen világos, hogy az anyának joga volt otthon szülni, teljesen világos, hogy egy egészségügyi dolgozónak nemhogy joga, de egyenesen kötelessége segíteni, ha arra szükség van.

Ebbe nem lehet belekötni, ezért nem is vádolták 3500 esetben.

 

Az, hogy neked (vagy a Szülész-Nőgyógyász Szakmai Kollégiumnak) ez nem szimpatikus, az más kérdés. Ha már gerinctelenségről beszélünk, én azt sokkal inkább abban látom, hogy a szakma és az állam húsz évig képtelen volt valami szabályozást megszülni (sic), ehelyett mindenféle sunyi eszközzel próbált keresztbe tenni mind Gerébnek, mind azoknak a családoknak, akik vele szültek.

 

"ezért mondja, hogy mindig épp véletlenül volt ott. ez pedig jókora hazugság.

 nézz utána, ha ennyire kíváncsi vagy rá."

 

Sajnos hiába vagyok ennyire kíváncsi, képtelen vagyok megtalálni ennek az érdekes állításnak a forrását.

Segíts, lécci.

 

"ezért nem is vállalja a felelősséget"

 

Felhívnám a figyelmedet a topik apropójára. Jelenleg nagyjából ő az egyetlen hazai szülész, akit a törvény előtt felelősségre vonnak azért, ami a szülés során történik.

 

Geréb statisztikáját én már leírtam:

 

3500 szüléskísérés

perinatális halálozás: 1

morbiditás: 2

anyai halálozás: 0

 

Mit hiányolsz belőle?

 

Azóta is várom viszont, hogy elmondd, hol találom meg a kórházak hasonló statisztikáit.

Azt már írtad, hogy szerinted a kórházi nőgyógyászokét a kórház őrizgeti; azért erről is érdekelne valami más forrás is a te állításodon kívül.

Előzmény: hgyi (13106)