ghepard Creative Commons License 2012.03.05 0 0 364

Tegnap kisérletező kedvemben voltam reggel. Hétvégén szokok beleolvasni egy könyvbe a konyhában, amit a feleségem hagy ott. Kisérletezgetek, hogy hogyan tudom a leggyorsabban kiélesíteni tűélesre a betűket. Most az jött az eszembe, hogy mikor már megy el az éles kép, akkor fordítok a fejemen és magamon is. Tehát a könyvet magam előtt tartottam és kezdtem. Na egy irányban mindig visszaélesedett. Ez is mutatja, hogy a gravitáció miatt is elromlik a szem gyorsrezgése és jön a homály. Tehát jobbra hajoltam, balra, előre, hátra, fel és le irányok között forogtam, mikor kezdett romlani. Kb 40 percet cseszekedtem, mert megtetszett a dolog. Különös érzés volt látni, hogy egy másik állasban kiélesedik a romlásnak indult kép - csak úgy magától.

 

Az olvasásos animációmhoz is van két újabb ötletem. Megpróbálom az árnyékot rezegtetni, mikor a szavak ugyanazon a helyen lesznek mindig. A másik pedig az, hogy megpróbálok két szavat tenni egyszerre az ellipszisbe. De most úgy, hogy a szóköz mindig az ellipszis közepén legyen. Ekkor is mindig ugyanoda lehet nézni és balra lesz egy szó, meg jobbra is. Elméletileg így gyorsabb lehet az olvasás, na majd eldől.......