vizgazfutes Creative Commons License 2012.03.02 0 0 2198

Gondolom az egész kis meséd elsősorban hozzámszól, illetve engem akarsz provokálni Mester Úr! :D

 

"Egyébként újabban falban is lehet gázcsövet vezetni - csak az előírásoknak megfelelően át kell szellőztetni."

 

Ez egy szép gondolat, csak tegyük hozzá, hogy műemlék épületekre vonatkozik :) (Budai várban nem egy ilyen gázt csináltunk, ahol falon kívül nem lehet szerelni, csak horonyba - ez esetben a műemlék védelem engedélye is kell)

Lakossági szerelésben nem vezetheted horonyba a gázcsövet, sőt faláttöréseknél is védőcső alkalmazása kötelező - úgyszint a kiszellőztetés végett.

 

 

"Miféle birság ?? nem hatóság egy szolgáltató."

 

Lehet nyelvtanozni, meg elmerülni a fogalmak jelentésében. Ilyen alapon a sérült plomba miatt sem bírságolhatnának - hogy csak egy példát említsek.

 

"Mennyire kell lenni egy gázcsőnek a faltól ? Milyen előírás van erre ?"

 

Pont annyira, hogy szerelhető legyen. Te magad megválaszoltad a kérdést. 5-7cm. :) Gázcsövet nem takarhatsz be szigeteléssel... Pl. a Tigáz abban az esetben nem szól, ha hornyot alakítasz ki a szigetelésből és leélvédőzöd.

 

"És ez a hivatalos készülék cserén mit értesz ??"

 

Talán ezt már megválaszoltam. :) Minden készülék cserét jelenteni kell a szolgáltató felé és MEO-ztatni kell... De olvass vissza :)

 

"pl. egy tűzhely leszerelése és visszaszerelése  is cserének számít ?"

 

Ez már provokáció. :) Te sem gondolod komolyan ezt a kérdést :D

 

"Fixre mennek vagy találomra ?"

 

A gázkommandó nem igen bejelentésekre megy... De mindegy.

 

"Csönetnek a tervekkel ? 

Hát egy 20 éve készült terv már régen az irattárban az egerek zsákmánya lett."

 

Ezt Te nem tudhatod. :) Sőt, az elmúlt hetekben előttem letisztult, hogy elég sok "régi" terv meg van nekik raktáron :)

Előzmény: SolnesMM (2195)