Kulicz Creative Commons License 2012.03.01 0 0 6517

 

Na, többek között ilyen hozzászólásokért hiányoztál eddig nekünk. Ismét tanultam valamit.

A késői fajtákkal kapcsolatban egyszer írtad, hogy az őszibarack a leghosszabb tenyészidejű gyümölcs és szeretnéd is ezt kihasználni /a piac miatt/ és próbálkozol is új fajtákkal. Nos, az én elsőszámú mániám a csemegeszőlő, kb. harminc fajtám van jelenleg, a későiek a komolyabb fagyok beálltáig tőkén tarthatóak, és hogy 5-6 éve beindult nálam az őrület az őszibarackkal, ugyanez lenne a célom, hogy legalább szeptember végéig legyen belőle gyümölcsöm. Viszont  a Padanán kívül /ami egyébként szuper/ nem találtam a környékbeli faiskolákban ilyen fajtákat, mígnem kiderült, hogy egy barátom rendelkezik két ilyen fajtával.

Alvószemzés a nálam jól bevált /homoki/ parasztbarack alanyra és 2011-ben meg is mutatkoztak az első termések. Be kell vallanom, hogy viszonylag korán, szept. 20. körül már tökéletesen beértek, viszont mivel csak néhány szemről van szó /első termés/ gondolom ezek korábban megértek valamelyest. Idém majd kiderül, ha nagyobb mennyiségű termés lesz. Öt fát szemeztem, tavaly még csak egy mutatta meg a termését, erről rakom fel a képeket. Sajnos, a fajta nevét nem tudta a barátom megmondani.

Előzmény: Mozo66 (6507)