Mozo66 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 6507

Igen , nagy dilemma hogy fagy után hogy metsszünk . Szerintem az első dolog , hogy állapítsuk meg , hogy az adott fajtán van e és mekkora a kár , mert ugye nem egyforma . Ha jól berakódottak a vesszők és nem nagyobb a kár , mint 50 % akkor szerintem ugyan úgy lehet metszeni , mit alap esetben , mivel a ritkításnál az elfagyott mennyiséget úgy is ledobnánk ...persze nem mindegy, hogy hol van a termés ..esetleg csomókban ahol mindenképp ritkítani kell , de talán így sem lesz kiesés . Ahol ennél nagyobb a kár ... mint a koraikon egész a Gloria Redig , én úgy csináltam , hogy bővebbre metszettem pl a tavalyi termőkarokon , nem 1-2 vesszőt hagytam hanem 3 -at ...kisebbekből 4 et . Majd meglátom , mit mutat virágzás környékén azt még esetleg lehet korrigálni . Ahol teljes a kár vagy alig maradt ...ilyen is lesz ország szerte , na ott van az igazi bibi . Én az Armkingot ami teljesen elfagyott a lombrügyekkel együtt , gyógymetszésben részesítettem ..épp tegnap ... de azt majd a nyár elején még egyszer meg kell metszeni , mert mint írtam  ... fogalmam sincs , hogy hol fog hajtani . Tehát arről az elhalt ágakat is majd le kell vágni és a túl erős hajtásokat is át kell majd alakítani , hogy valami normális termőfelület jöjjön létre .

 

  Érdekelnek a későiek ...is .

Előzmény: Kulicz (6494)