ghepard Creative Commons License 2012.03.01 0 0 363

Már van is gyakorlati előnye annak, hogy most sokat foglalkozom a színekkel. Bíbelődök azzal az olvasássos animációval. A keskenyebb betűket elvetettem, nem jó úgy se. Aztán úgy is próbálkoztam, hogy nagyobbak lesznek a kevésbetűs szavak és kisebb betűkkel írom a sokbetűseket. de így se olyan jó. A legjobb, ha egyformák. Próbálkoztam már a színekkel is. Úgy például, hogy fokozatosan megy át a háttér az egyik színtől a másikig. Ez jó volna, de a monitor képernyűje miatt nem jó. Mivel ott folyadékkristályok vannak, ha megváltozik a szín, akkor átírodnak, ha nem akkor maradnak úgy. Az átírás közben pedig olyan kisebb felvillanás észlelhető - ami zavaró. Ha csak 3-szor változik a kör alatt, akkor az már elveszik.

 

A gyakorlati előny az, hogy kell keresnem negatív képet, vagy alakot ahhoz képest, amit nézni akarok. Kint persze ez nagyon nehéz, mert nincs is, de legalább az egyik szín fordítottját nézem pár másodpercig, majd azt, amit akarok látni. A melóban könnyebb, mert készíthetek negatívat és arra nézhetek pár másodpercig. Ez nagyobb kontrasztot eredményez bizonyos ideig, amivel olyan színek és árnyalatok előjönnek - hogy csak úgy nézek............