Astrojan Creative Commons License 2012.02.29 0 0 182
Eloszoris, mikroszkopikus fekete lyukak nincsenek. Ez velhetoen a gorbulo ter teveszmejebol kovetkezik, dehat ter nincs, ezert nem is gorbulhet se kicsit, se nagyon.

Egy kicsit soknak tunik nekem a Higgs bozonos fejtegetes, szerintem Higgs reszecskek nem leteznekes ilyet nem is sikerult kimutatni, de meg csak a rautalo jeleket sem, pedig igensok penzt rakoltottek az LHC-re. Azon kenytelenek ragodni, hogy tenyleg talaltak egy kis puklit 120 GeV korul vagy csak a hatterzaj az amit vilagga kurtoltek.

Szoval szerintem a Higgs bozont felejtsd el, mert az cseppet sincs jobb helyzetben mint a gravitonok, pedig a higgset nagyon nagy erokkel kerestek, a higgs egy zsakutca.

A fekete lyuk tomege nem csokken, legalabbis parolgassal nem. Ha csokkenteni akarod a fekete lyuk tomeget akkor legfeljebb a Jetek korul lehet kereskedni.

Nem tartom valoszinunek, hogy a fekete lyuk surusege szamitana valamit amitol felrobban, ugyanis a kulso kornyezet a donto, nem a belso. A fekete lyukak ugyanis egy bizonyos meret elerese utan mar nem novelik a suruseguket, de ez nem kritikus meret mert itt nem tortenik semmi. A fekete lyuk tomege ettol kezdve ugy nohet, hogy nem novekszik a belso, centralis nyomas, nem novekszi a vegtelenbe.

Ezert is jo a nyomo gravitacio, mert hatart tud szabni a fekete lyuk belso nyomasanak (a relativitaselmelettel szemben, ami nem kepes erre)

A gravitacio a tomeggel aranyos, de a tomeg nem alapveto tulajdonsaga az anyagnak, mert az elemi reszecskeknek nincs tomege.
Előzmény: ZorróAszter (171)