Balázs1a Creative Commons License 2012.02.27 -1 0 14612

Nekem is rendben vannak az irataim, és úgy vagyok vele, ahogy Te: lesülne a bőr a képemről, ha szándékosan csalnék valamit és kiderülne, de még ha véletlenül hibázok, akkor sem lenne pofám úgy beszélni az ellenőrrel, ahogy ma többen a buszon. Az ellenőr udvarias volt, az utasok egy része is, egy része pedig nem. Az ellenőr a munkáját végzi, tisztelendő is, de ha már nem büntet meg valakit, akinek fontos igazolása hiányzik (pl. nem vett elő lakcímkártyát az illető, amivel igazolhatta volna, hogy valóban iskola és lakóhely között utazik), akkor én felhívnám az illető figyelmét, hogy a jóindulatomnak köszönheti, hogy nem kapott ő is több ezer forint bírságot, és felhívnám a figyelmét arra, hogy milyen igazolást kell haladéktalanul beszereznie.

Az igazolványra: ez is arcképes volt, és nyilván szabályos, előírás szerinti. Jól látható is volt. Csak az lepett meg, és erre írtam, hogy név nem szerepel rajta, a cégnév pedig elég semmit mondó, akár takarító vállalat is lehetne. Esetleg úgy lenne az igazi, ha a névhez nem is ragaszkodunk, hogy a cégnév alá odaírják, hogy "az Alba Volán alvállalkozója", de nem láttam ilyet.

Előzmény: Törölt nick (14611)