projack11 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 3564

 Ha megkerdeznenk magat az aranyat mit gondol o valami ilysemit mondana:

 

Latom aggodtok miattam amit megertek. A vilag nagyon bizonytalan mostanaban, es amikor penzrol van szo politikusaitok nem ertik meg az alapveto monetaris alapelveket sem, ami csak tovabb melyiti a problemakat.

 

De megnyugtathatlak hogy ezek a problemak amikkel most szenbesultok nem ujjak. En mar nagyon sokszor lattam ezeket a monetaris, fiskalis, es gazdasagi nekezsegeket, igy nyugodtam elmondhatom velem biztonsagban vagytok.  En mar szamtalan esetben nyujtottam penzugyi vedelmet a tortenelem folyaman ami eleg meresz kijelentes de megis tull sok ahoz, hogy osszeadogassam. Nagyon sokfele embert szolgaltam az evszazadok folyaman, kiralyoktol, baroktol kezdve jobagyokig szolgakig.


Hogy megnyugtassalak nezzuk at a fo tulajdonsagaimat es a tortenelemem fenyeben, mutassam, hogy tudlak megvedeni titeket a penzugyi veszelyektol amik valoszinuleg csak rosszabodni fognak a kozeli jovotokben. Megnezzuk sajatsagos eseteket is, hogy lassuk mikent szolgalhatlak titeket. Mire vegzunk gondolom ti is sokkal jobban erzitek majd a segito kepesegeimet, a portfoliotokban, hogy ellenalja akarmit is vetnek annak elebe.

 Kezdjuk az alapoknal, mert olyan tulajdonsagaim vannak amik semmi mas foldi anyagak nincsennek

 

Engem nem lehet:

 

  • Nyomtatni (kerdezd meg a banyaszokat meddig tart mig megtalanak es kiasnak)
  • Hamisitani (probalkozhatsz de egy merleg mindig teten er)
  • Inflalni ( Engem nem lehet szaporitani)

 Elpusztithatatlan vagyok:

 

  • Tuzzel (csak megolvadok 1064 fokon)
  • Vizzel (Nem rozsdasodom vagy homalyosodok el)
  • Idovel ( a penzeim ezer evek utan is felismerhetok)

 

Engem nem kell:

 

  • Etetni (mint a hazialatokat)
  • Tragyazni ( mint a takarmany novenyeket)
  • Karban tartani (mint a nyomda gepeket)

Nekem nincs:

 

  • Idobeli hatarom (a legtobbem ami elokerultem meg letezik)
  • Partner kockazatom ( Emelezetek MF Globalra)
  • Lejarati hataridom (Sose romlok meg)

Mint fem egyedi vagyok mint:

 

  • Kovacsolhato  (Kikenodok anelkul hogy megrepednek)
  • Keplekeny  (Megnyulok anelkul hogy tornek)
  • Szepseg (En vagyok a legkivantosabb tartozek )

 Mint penz:

 

  • Mindenki elfogad (konnyen atcserelnek)
  • Maganal tarthat (kenyelmesen tarthatsz egy lakas arat egy kezbe)
  • Feloszthat (apro darabokba is hasznalhatsz)
  •  Kovetkeztesen szamolhat (annyi vagyok barmely mennisegben es barhol)
  • Diszkreten kezelhet (senkinek nem kell tudjon rolam)

 

Nemzetkozileg elfogadhato vagyok az utolso nehany ezer evben, de ami a legfontosabb, nem tudsz belolem tobbet csinalni.

 

Egyebkent meg ne izgasd magad azokon akik azt mondjak, hogy nem vagyok olyan jo mint egy jovedelmet hozzo befektetes. Azok felre ertik szerepemet. En nem akarok tozsdei ertekpapir lenni. Az en szerepem hogy olyan penz legyek ami megorzi az erteket igy a megfelelo hasonitas a forint vagy allamkotveny (hasonlo nevertekben). Es itt van ahol jeleskedem es celomat szolgalom: hiszen alig 30 ev alatt a forint elveszitette 97% at vasalro erejenek. En viszont semmit.

Ne feledjetek, en olyan penzugyi ertek vagyok ami nem egyben valaki mas kotelezetsege vagy tartozasa is. Nekem nics szuksegem hogy barmilyen bank vagy allam garantaljon.
.
Most a tortenelmi lecke


Az evezredek alatt megfigyeltem valamit a tortenelembol amit esetleg nem vettel eszre. Az allami papir penzrendszer viszonlag uj talamany, de edig egysem tudott eletben maradni.

 A vegen mind belbukott. En viszont sose mentem tonkre vagy ertektelenedtem el. Emlekez erre amikor legkozelebb ketsegeid lennenek hossszu tavu ertekemben.
Igy nyugodt lehetsz benne, hogy idovel is tartani fogom ertekemet. Mikor pedig eleted vege fele tovabb adsz engem szereteidnek nyugodt lehetsz olyan dolgot kapnak toled amit nem lehet leertekelni, csalni vagy elpusztitani sem.