Mr Spock Creative Commons License 2012.02.26 0 0 13013

Én meg biztosítottam a merev elzárkózásomról... a Xanax az,

 

Na akkor egy kis ingyen info valakitol aki ert is hozza :). Ne vegyetek nagykepusegnek, orvos vagyok tobb mint harom evtizedes prakszissal a hatam mogott. Most indulok a nyugdij iranyaba. Mivel szulesz-nogyogyasz vagyok eleg regen figyelem ezt a topikot, de eddig tavol tartottam magam a beleszolastol. Szoval.......

 

Xanax, Seduxen persze nyugtatok, ezt mindenki tudja. Az ordog a reszletekben van. Peldaul en nem is tudtam, hogy Xanax jon 0.25 mg-os dozisban. USA-ban mi 0.5-1-2 mg-os dozisban ismertuk es irtuk fel. A 0.25-os tenyleg amit en "mikro-dozisnak" neveznek. Ha valakinek az hasznal, enszerintem az illeto jobban jar mint atelni az akarmilyen stresst amit azzal probal megoldani. A hozzaszokahoz hosszu tavon es rendszeresen kell hasznalni. Senki nem fog hozza szokni mert egy stresses delutan utan bevesz egy 0.25-os Xanax-ot (vagy akarmilyen dozist max 2mg-ig).

 

Seduxen (diazepam) 5mg, ugyanaz mint az USA-ban hasznalt 5mg-os Valium (diazepam). A Valium jon 2,5,10 mg-os dozisban, nem tudom hogy a Seduxen jon-e kulonbozo dozisokban. Mindenesetre az 5mg-ra nagyjabol ugyanaz vonatkozik mint amit a Xanax-ra irtam. Amugy mi USA-ban az 5mg-os Valium-ot equivalensnek tartottuk az 1mg-os Xanax-al.

 

De a kulcs nem a dozisokban van hanem a hasznalat rendszeressegeben van. Rendszeres hasznalat eseten persze mindkettohoz hozza lehet szokni.

 

Erdekesseg: Mike Jagger/Rolling Stones-nak a "Mother's little helper" dalaban a "little yellow pill" nem mas mint a sarga szinu 5mg-os Valium (tehat 1 tabletta Seduxen :)

 

 

Előzmény: Antisystem (13006)