Hypo-100 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 10361

Kedves Babette,

téged nem igazán tudlak hova tenni. Megnézve hozzászólásaidat, úgy látom, hogy kerthez, kecskékhez,  tyúkokhoz nagyon értesz. Más topikban pedig  említed, hogy nem vagy ügyvéd. Nekem nagy szívességet tettél, amikor a 10315 hsz-ben megadtad azt a jogszabályt, amit nem találtam.  Mostani 10353-as hsz-emre adott válaszodat, mint magánvéleményedet tiszteletben tartom, de szakszerűtlennek ítélem meg. Nem azt akarom, hogy amint módosul a Hirdetmény vagy ÁSZF, akkor írják át a szerződésemet meg mindenki másét is. Azt akarom, hogy legyen benn a szerződésemben, hogy most mennyi a Hirdetmény vagy ÁSZF szerint a késedelmi kamat, milyen előtörlesztési vagy felmondási jogom van. A jogszabály nem azt írja elő, hogy a szerződésbe bele kell írni, hogy ezek hol találhatók. Nem, a jogszabály azt írja elő, hogy a késedelmi kamatnak, a felmondási, előtörlesztési stb. jognak benne kell lennie a szerződésben. Ne nekem kelljen a honlapjukon keresgélni, ahol millió és egy Hirdetmény és ÁSZF van. Azt írod, hogy "ügyfél tömeg miatt nem egyediesítik a szerződéseket" Hát dehogynem. Minden szerződésbe beírják az adós, az adóstárs esetleg a kezesek meg a fedezetbe bevont ingatlan egy csomó adatát. Olyanokat, amit először csak papír alapon kapnak meg és nekik kell begépelniük. Ehhez képest semmi lenne a hatályos Hirdetményből ÁSZF-ből bemásolni a vonatkozó részeket, utalva arra, hogy ez változhat és a mindenkor érvényes szerint kell eljárni stb. Úgyis van egy alap szerződés mintájuk, amit azután egyénre szabnak hát már ebben benne lehetne amit a tvr. előír. Ha meg változik, amit ők előre pontosan tudnak akkor meg ki kell cserélniük, nagy dolog,Azon az alapon, ahogy most csinálták azt is írhatták volna szerződés helyett hogy Tisztelt Uram, adunk magának X millió Ft-t részletek a PTk.-ban a Hpt-ben a Hirdetményben és az ÁSZF-ben. Köszönjük viszontlátásra. Komolyan azt találtam most ki, hogy bemegyek valamelyik fiókjukba, praktikusan abba, ahol az egészet intéztem és mondom nekik ugyan legyenek már kedvesek adni nyomtatott formában egy ÁSZF-et meg Hirdetményt amire ebben a szerződésben hivatkoznak. A honlapot azt ne tessék mondani mert a monitor az nagyon bántja a szememet. Egyébként azt hiszem, hogy ezeket kérjem ahhoz jogom van, nekik meg kötelességük átadni.

 

Előzmény: Törölt nick (10355)