LZep Creative Commons License 2012.02.23 0 0 12925

Ez fura, amikor mondtam gyerekorvos simerősnek, hogy én biza szülés után hazamentem a kórházból ( sőt bementünk a nagyobbikért ismerősökhöz és leültünk kávézni meg sütizni- miközbe ők megcsodálták az újszülöttet ) akkor az elsápadt és olynaokat motyogott, hogy ez iszonyú veszélyes, hiszen bizonyos veleszületett szivdefektusok csak a 3. nap manifesztálódnak..... sajnos nem tudok számadatokkal szolgálni, de én nem hinném, hogy a skandináv újszülöttek életkilátásai bármivel rosszabbk volnának a magyarokéknál ( akiket előirásszerűen 3 napig aszalnak a kórházban kedvesédesanyjukkal egyetemben )

 

másik érdekesség a takarékosságról :

 

nem tudom mi a szokás most nálunk, régebben úgy engedtek el a kórházból, hogy kaptál egy csomó receptet meg utasitást, hogy mivel kend a melled, a segged, a gyerek száját, a gyerek fenekét , a gyerek köldökét stb

 

ennek megfelelően a külföldön született  másodiknál  vártam az utasitásokat és recepteket a kórházi távozásnál, erre nem adtak semmit.... oszt mégis felnőtt, sőt az első évben smemilyen betegsége nem volt, antibiotikumot se kapott, pedig istenbizony -28 fok volt néha, esőben is kinn fetrengtek és néha nyáron + 5-6 fok volt éjszaka...

Előzmény: Dogfüggő (12924)