küklopsz123 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 10337

Itt egy érdekes a bíróság által kirendelt szakértői vélemény. Mely arról tanúskodik, hogy sem tárgyi és személyi feltételekkel nem rendelkezik a szakértő. És az ujjával megállapítja a mérő mágnesezést. Itt tart a mai bíróság.


A Mérőellenőrzési Osztály jelen lévő munkatársai előtt megvizsgáltam a szétszerelt
fogyasztásmérőt.

A mérőn sem külsősem belső fizikai behatásra utaló nyomok nem láthatók, sértetlen,
következésképpen a mérőt nem bontották meg.

A mérő baloldali műanyag fedélrészén, a fékmágnes felőli oldalon karcolásnyomok
találhatók, amelyek eredete ismeretlen eredetű. Lásd a vonatkozó ......
oldalon.) A műanyag fedél ellenkező, jobb oldala sértetlen, karcolás mentes.

Jelen vizsgálat során az volt tapasztalható, hogyamérőben lévő fékmágnes
gyakorlatilag nem fejt ki megfelelő fékező hatást, ami annak lemágnesezettségére
utal. (A közelítő csavarhúzóra nem fejt ki intenzíven érezhető vonzó hatást). A mérő
ferraris tárcsája az ulial előidézett forgató hatásra nagyon lassan fékeződik, illetve áll
le.

A ferraris tárcsára tett jelzések alapján tapasztalható volt, hogy az ujjal meglökött
tárcsa forgása, a közel teljes fordulatot megtétele után áll csak meg.

A normális esetben, ép és megfelelő mágneses erővel rendelkező fékmágnes 1 cm-en
belül leállítja a ferraris tárcsa forgását. Jelen esetben a kézi erővel előidézett forgató
hatás lassú megszunese arra enged következtetni, hogyamérőt külső mágneses
behatás érte, ami legyengítette a beépített fékmágnes normális fékező hatását.
Egyéb, pontosabb, illetve működés közbeni vizsgálatot eszközökhiányában nem volt
módom végezni. A részletesvizsgálati eredményeket ……………..szakértő úr
által készített ....... ……………..-án. kelt jegyzőkönyv tartalmazza, amely . az
indukciós fogyasztásmérők vizsgálatára vonatkozó előírásoknak megfelelően készült.

A fentiek értelmében a laboratóriumban, hitelesített mérőpadon végzett mérési
eredményeket, és a vonatkozó megállapítások helyességét nem lehet vitatni, azok
megfelelnek a valóságnak.
Ugyanis a kérdéses mérő, jelen vizsgálatát megelőzően, (a felperes megbízásában
lévő szakemberek által felvett), "Ténymegállapító jegyzőkönyvben" szereplő
megállapítások pontosítása és ellenőrzése céljából, az ELSTERKft.-nél (mint akkreditált
Hitelesítő Laboratórium) a fogyasztásmérő műszer-automatika szakértői vizsgálata
megtörtént.
(A tárgyi fogyasztásmérő vizsgálatáról készültjegyzőkönyvet lásd a peranyagban a
számalatt csatolva.)
7.6. A vizsgálatom során tapasztaltakat és vonatkozó megállapításomat közöltem a jelen
lévő munkatársakkal, akik azt elfogadták, azzal szemben nem éltek ellenvetéssel.
7.7. A fogyasztásmérőt a vizsgálat befejezése után, visszahelyeztem az eredeti ………
számúdobozba.
(A vizsgálat megkezdésekor eltávolított …………….. zárópecsét a dobozba került
elhelyezésre.)
A tároló dobozt, a fogyasztásmérő visszahelyezése után, a számú
zárópecséttel véglegesen lezártuk. 
Ezekalapján a fogyasztásmérő vizsgálatát befejezettnek tekintettem.