ncsk Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3407

Persze én is tiltom stb, de ez sajnos benne van a pakliban. Végülis kutyánk van nem robotunk és az alapösztönöket azért nem lehet kiírtani. Persze mindent megteszek annak érdekében, hogy ne legyen baj kivert a libabőr, amikor olvastam nálatok mi történt. Általában minden kutyánál én próbálom elsőre megítélni a helyzetet és eldöntöm, hogy odamehet vagy sem, vagy ha látom, hogy baj lesz, elhívom és eddig megúsztuk. Remélem soha nem tévedek. Mondjuk itt ahol élünk az agresszív kutyás gazdik óvják a másikat a saját kutyájuktól, pórázon viszik, vagy azonnal visszahívják. Otthon sajnos ezt nem tapasztaltam. Most van egy szuka, aki nagy haver volt (amíg nem lett ivarérett), de már látom, hogy baj lesz, így azt hiszem már tiltani fogom, mert ebben a harcban Fiona húzná a rövidebbet.

 

Amúgy szerintem nem csak a te kutyád hibája volt, hanem mindkettőé, hiszen a másik kutty is dominállni akart.

 

A méret meg a fajta sokat számít, mert nem mindegy mekkora erővel és harapással bír a másik. 

 

A szomszédunknak 2 fekete tacsija volt (apa és fia), de amint a kicsi ivarérett lett iszonyú sokszor összeverekedtek és jól összecsipkézték egymás fejét, így a kicsi elkerült máshova. Az öreg meg kicsit redfordos pofájú lett :) Remélem nem lesz több konfliktus Fionával, kint a kertben néha szoktak játszani is. Asszem feltettem már a játékukról videót, amin azért látszik, hogy Fina nem az a behódolós fajta. A feketét is imádom egy tündér:

 

 

 

 

Előzmény: akkdomedee (3406)