akkdomedee Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3406

Ha nincs is kirohanás, attól még lehet baj. Nem akartam mondani, de a saját tacskómmal esett meg a dolog. Ami az volt, hogy ő is inkább magában szeret ellenni, ha a többi kutya túl közel menne hozzá, vagy túlságosan nagy lenne az érdeklődés, akkor jelzi, hogy ezt ne és morgással, vicsorgással tessékeli arrébb. De a nagyokkal szemben ő sem csinálta soha. Mondhatni tisztelte az erőt. Aztán egyszercsak egy olyan kutyának csinálta, aki hiperdomináns és nem tűri, hogy a közelében valaki dominálni próbáljon. Úgyhogy ő is csak rendreutasította. Azaz belecsípett.  Ennek a kis csippentésnek az lett az eredménye, hogy a tacskóm oldalán, rendes férfitenyérnyi részen hiányzott a bőr... Szépen kilátszott minden szövet/izom, ami alatt volt. És igen, ez az én kutyám hibája volt, ugyanis egy olyan kutya mellett dominált, azaz próbálta elküldeni (hiszen ez kőkemény dominálás), aki ezt korrigálta és aki ellen fizikailag nincs esélye. Szóval egy szavam sem lehetett, az én kutyám viselkedett helytelenül. Ha a viselkedése következményeit nem tudja kivédeni, akkor ne visekedjen úgy. Csak hozzátenném, hogy itt sem volt előzménye a dolognak. A két eb egymástól pár méterre békésen szagolgatott. Aztán egy fél másodpercen belül...

 

Úgyhogy azóta én az ilyen viselkedést tiltom és nevelem ki belőle.

Előzmény: ncsk (3405)