Hypo-100 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 10304

Kedves  _lala_,
válaszodat nagyon köszönöm. Az első részével, ami kedvező azzal én is egyetértek. A harmadik résszel kapcsolatban, amit nagyon körültekintően fogalmaztál, továbbá pontosan ez a helyzet, amit írtál, tennék egy észrevételt. Nem Kft-ről hanem Bt-ről van szó. Ez azért nem mindegy, mert úgy tudom (lehet hogy rosszul ) csak Kft esetében lehet tulajdonrészt venni, valamelyik tulajdonostól, tagtól.  Bt-nél csak társasági részesedést lehet szerezni a Bt-től. Azt hogy már létező tagok egymás között adhatják-e vehetik-e a társasági részesedést, azt pontosan nem tudom. De kilépő régi tag és belépő, ezzel új taggá váló személy között tudomásom szerint nem lehetséges az adásvétel. Ebben az esetben ez úgy működik, hogy a kilépő taggal a Bt elszámol, kifizeti neki a társasági részesedésének az értékét (ez jelen esetben 20.000 Ft). A belépő új tag pedig befizet a Bt-nek 20.000 Ft-t ezért övé lesz a társasági részesedés és taggá, kültaggá válik. Na most az apa a régi kültag és a gyermek egyik törvényes képviselője. Anya beltag, üzletvezető, és Bt képviselője. Amikor a gyerek a Bt-től megveszi az üzletrészt akkor az anya és a gyerek között, tényleg érdekellentét van. Az apa, szerintem képviselheti a gyerek érdekeit aláírhat helyette hiszen közte és a gyerek között nincs érdekellentét. Csak az apa és a Bt között van. Ez személyes vélemény, paragrafusokkal nem tudom alátámasztani. Csak abból következtettem, amit te írtál az érdekellentétről. Pont az érdekelne, hogy szerinted jól látom-e? Köszi.

Előzmény: _lala_ (10302)