kriseva Creative Commons License 2012.02.02 0 0 49053

Erről beszélek már órák óta.Én ugye mindig rossz alapokról indulok,mert többnyire "kész" kezelhetetlen kutyát kapok.

És abból kell simulékony,engedelmes,okos kutyát kihoznom,hogy úgy legyen örökbeadható,hogy bírjanak vele a gazdái,és ne kerüljön megint utcára,mert nem lehet kezelni.Nagyon nem tudom feledni a szabáyokat,ha 15-20 kutyát tartok,és fegyelmezek egyszerre.

Egy jó tenyésztőnél egész más alapokról indul a kutya.Ott van az anyja,a testvérei,nagy falka,a tenyésztő foglalkozása velük,ez nem keverhető össze egy utcán,anya nélkül talált picurral,aki már eleve sokkosan indul az életnek,mert tanúsítom,ezt nem heverik ki soha.Kicsi életük első emléke,hogy belefagynak a hóba.Őket nem lehet könyv szerint nevelni.És mégis,az a nagyon sok kutya,akiket örökbeadtam,és követem a sorsukat,van akinek már évek óta,visszajelzésekből kiderül,hogy nagyon jó kutyák,semmi baj velük,jól beilleszkedtek,jól szocializáltak.Pedig bizony mindig kivártam a 4 oltást.

A szaporítótol vett kutyák sincsenek olyan helyzetben,mint tudjuk,mint a jó tenyésztőtől származók.

Ezek a kutyák tenyésztő-szaporító,talált,két külön kategória.

Szívesen beszélgetek a nevelésükről,csak ne vonj párhuzamot az állatvédők által mentett kutyák,és a jó kennelből származó kutyák között.Azok jó esetben jó idegrendszerű,erős,bátor,egészséges kutyák,ezek meg idegbeteg,gyenge,sokesetben agyonkínzott,rossz alappal induló kutyák.

 

Előzmény: Szepi bá (49051)