gazo22 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 866

Kedves Vaskúti Levelezőtársaim!

 

Egy emlékezetesen szép hangversenyről szeretnék hírt adni. Tamás Jeromos egyesületi elnök úr szíves meghívásának eleget téve részt vettem tegnap a bajai Bácskai Kultúrpalotában a Kraul Antal Fúvósegyesület zenekara által adott, egész estét betöltő, színvonalas hangversenyen. Örömmel láttam a zenekarban a sok fiatal művészt. Név szerint említem a karnagyokat, Huzsvay Györgyöt, Vörös Csabát,és a fúvószene nagy öregét, Túri Istvánt. A kitűnő szólistákat azért nem merem említeni, mert tartok tőle, hogy kihagynék valakit. Harmonika, trombita, klarinét, fuvola, ének, gitár előadókat hallottunk, a fiatal karnagyok szólistaként is szerepeltek.

 

Személyes megjegyzésként: Kraul Antallal jómagam is foglalkoztam, amikor - ez nagyon régen volt - a német gimnáziumban tanítottam. Azóta tudom, hogy Huzsvay György szakdolgozatot írt a neves vaskúti származású karmesterről. A zenekar egyik németországi útján, a nagy siker tanújaként, a Petőfi Népe újságírójaként, de mint egykori muzsikus, a fúvószene szorgalmazójaként jómagam is részt vettem.

 

Tisztelettel:

Dr. Gál Zoltán