manta-z Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4720

Múlt évben több fajtával kipróbáltam ezt a fejjel lefelé "vödrös" termesztést.

Igazából működik.

A meglévő fajtákból választottam találomra, mert sajnos nem volt olyanom amit a külföldi weblapok ajánlottak volna.

Sajnos mindegyik általam ültetett fajta  felfelé akart nőni, miután felkanyarodtak és nőni kezdtek felfelé, gondoltam, hogy kidobom az egészet de aztán mégis úgy döntöttem, hogy nem nyúlok hozzá lesz ami lesz.

Jó döntés volt.

Egy idő múlva lehúzta a saját súlya a növényt  így kénytelen volt lefelé nőni :))).

Kissé  kitekert látványt nyújtotttak a növények amikor salyát súlyuk elkezdte lehúzni őket, de a levelek végül beálltak a nap irányába, úgyohogy végülis nem lett gond.

Én 16 Literes festővödrök alját vágtam ki.

Rendesen termett, de nagyon vigyázni kellett a locsolásra és a tápanyagozásra, mert könnyen kiszáradt a talaj a kevéske föld miatt. A tetejébe lehet valami más fűszernövényt ültetni így még dekoratív is.

Terméshozamban nem maradt el a "rendesen " elültetett társaitól. A locsolás automatizálása után, nem volt gond a szárazsággal sem.

Nagy nyári melegben volt olyan nap amikor 4x kellett locsolni, mert porszáraz lett a talaj a vödrökben.

Igazából bátran ajánlom mindenkinek aki oda tud figyelni a locsolásra.

Idén is fogok párat így ültetni.

Az általam kipróbált fajták:

Marmande

Cherrola F1

Orkado

HE-Man

Black Prince

 

 

 

Előzmény: peoplex31 (4714)