Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 5401

Oh, most jut eszembe, hogy meg ehhez kepest irtam vagy egy oldalt.:S Na se baj, most mennem kell, de leirom gyorsan meg a legfontosabb, aztan majd kerdezel,ha szeretnel.

 

Okj-s vagy foiskolai apolono? Mert nem mind1, elobbit honosittatni kell es kerdes sikerul e, mert kozepfoku vegzettsegeknel ez nem garancia. Akkor is meg kell ezt tenni az esetek tobbsegeben,ha "eu"-s bizonyitvanyrol van szo,mert az csak nalunk eu-s, most nem jut eszembe a neve, de olvastam rola sokat,viszont ha neki az van,te biztos tudod. Ha foiskolai apolono,akkor automatikus az elfogadasa a diplomajanak,igy csak le kell fordittatni,es celszeru egy masolatot hozni magyar es finn kozjegyzotol is. Es a legszebb: Nalunk nem nezik a jegyeket, teljesen mind1 a diploma, vagy akarmilyen papir minositese, a lenyeg,hogy legyen. Nos, itt nem igy van, legalabbis az egeszsegugyben biztos. Nem 1 kollegaval beszeltem,akik fiatal palyakezdok, gyakorlatilag 0 tapasztalattal, es most kettot elobb vettek fel, mint egy 5eves, tapasztalt, 0 muhibaval meggyanusitott szakembert. Az indok egyszeru volt: Jobb jegyekkel rendelkeztek. Egy magyarnak ez lehet megdobbento, de nekem itt azt mondtak,hogy ez megszokott, ez nem jelenti azt, hogy a nem kitunovel vegzett szakemberek mar lehuzhatjak magukat, mert nyilvan akkor a mar emlitett tapasztalt kolleganak se lenne 5 eves munkaviszonya, csak annyit tesz,hogyha nem vagy egy szaktekintely,akkor bizony eloszor a jegyeket nezik es csak masodszor azt, hogy tenylegesen hany evet dolgoztal mar. Tehat, ha akad egy jelentkezo is, akinek szembetunoen jobb jegyei voltak nalad-itt most nem arrol beszelek,ha valaki vegig 4-es volt es 2 publikacioval 10 eves tapasztalattal rendelkezik,akkor elobb veszik fel a 4.6-os atlaggal rendelkezo palyakezdot-akkor valoszinuleg nem teged fognak felvenni,ha csak nincs valami nagy szerencsed.

Előzmény: Törölt nick (5400)