ghepard Creative Commons License 2012.01.13 0 0 291

Viszont emlékszem amiket a poziciokról montál, nekem pont h háton kelelne emiatt aludni, mert elvileg hosszukásab kicsit a szemgolyo , nem?

 

Mondjuk, ha egész éjjel a hasadon alszol, az már nem nagyon jó. Legjobb alvás a forgásos, tehát, hogy bizonyos időközökben más és más testhelyzetben alszol. Tehát nem megvárni, míg elzsibbad a fél test. Én oldalt szoktam elaludni, többnyire bal felé fordulva. Na most hason próbálgatok s méghozzá jobb felén. Ha éjjel felkelek, akkor direkt 2-3 órát is nem alszom és változtatom félóránként a helyzetemet és figyelek. Így sok dolgot észreveszek. Aztán alszom tovább stb...... De már jó ideje felkelek hamarébb mint kellene és onnantól kezdve egész a melóbaérésig a közellátásom a cél - azt használom a melóban 8 órát és fontos, hogy jól lássam a monitort meg az iratokat. Ezért a lefelé dolog jár az eszemben 2 és fél órán át,  míg a melóba érek. Tehát igyekszek minél többet a 110-280 szögek között is tartani a fejet (a 250 hsz szerint). Ebből a 110-160 megy gyaloglás közben is, semmi gond. A 180-280-hoz már megállok és most már csak az egyik lábam van a talajon, fej lefelé stb néhány mp erejéig. Ma megint megállt az eszem - újabb 5 méter ráadás, tudod mire. Ez már kezd elképesztő lenni, tehát nem létezik hogy ne működjön a szemeknél is......

 

Te annak ellenére fiatalon felszedtél egy kis D-t, hogy amint látom rengeteget sportolsz, főleg eddig az úszás a menő, 25 év nem semmi. De mondjuk olyan röpladba egész másképp hatna a szemekre is. Vagy olyan gimnasztika..... Az úszásnál sokat fekszel hason főleg ugyebár és a fejed sokat van lefelé - és kicsi korodtól úszol. Na erre meg egy jó nagy lapáttal ráteszel az alvásal, mint a másik topikban írtad  - hogy szinte csak hason tudsz aludni. 

 Azt hiszem, hogy nem csak elvileg, hanem gyakorlatilag is többet nézhetnéd a plafont vagy a felhőket. Tehát valahol nulla és 90 fok között tartani a fejet minél többször, tovább....... Nekem elég jó volt a távollátásom még olyan 7-10 éve is, de a 8 órás meló (a monitor mögött, amit már 35 éve űzök) után mindig gebasz, mert 8 órát közelre nézek ugye. Tehát amint vége a melónak, a távollátásom igyekszem helyrepofozni - mégpedig onnantól kezdve inkább felfélé igyekszem rakni a fejem. Még a TV-t is úgy nézem. Kb 30-45 fokos szögben (a 250-ik hsz szerint). Ezért látom kristálytisztán a TV-t 350 cm-ről akár 6-8 órán át is......... Tehát nagyon nem mindegy - mit csinál egy távollátó és mit csinál egy rövidlátó a nap 24 órájában..........

Előzmény: Semmisem (289)