Tinman Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1101

Mégegy kicsi Gray anatómijából(képen jobb oldalt alul): a csigolya artériák(vertebralis) viszik a vért a basilárs artériába(basialis) de közvetlenül ebbe a csatlakozásba torkollik a beslőfül felé menő labirintus(labyrinthi) artéria is, ami hosszú és relatíve vékony ráadásul az eleje az áramlás irányával elég éles szöget zár be ami hidraulikailag nem tűnik a leghibatűrőbb megoldáasnak. A terület keringési problémáit lefedő betegség a vertebrobasilaris szindróma amitől számomra kicsit érhetetlen módon teljesen elkülönülve kezelik a tinnitus-t pedig szvsz. elég tág a közös okok halmaza, talán azért a külön betegség mert a neurológus és a fül-orr-gégész határterületét így osztották fel. Én egyébként most már határozottan kijelenthető javuló trendben vagyok, azt ugyan pontosan nem tudom mitől. Pár hónapja Auchanban 4000ft-ra leértékelve vettem egy ultrahangos kozmetikai szépítő kütyüt, netezés közben ezzel viszek be energiát a belső fül irányáva remélve hogy javítja a keringést, de ha nem akkor max megszépülök tőle:), egyébként kellemesnek találom ahogy felmelegít.