ghepard Creative Commons License 2012.01.10 0 0 286

Számomra veszélyes dologba kezdtem pont Új Év napján.
A szilvesztert még hang nélkül néztem. Új év napján megyek a túrámon és olyan erős késztetésem lett, hogy 7 év után megint nekimenjek a TV-t nézni és hallgatni. 2004-ben majdnem az éltetembe került a dolog. Most több az ismeretem és megpróbálom kivédeni, hogy ne csináljon az az óriási rezgés kárt az agyamban (lerakódásokat, amik elzárnak utakat), 2009-ben 92.9% halláskárosodást állapítottak meg, amin azt hiszem javítottam egy kicsit. A hallás összefügg a látással is, lehet jobban látnék, ha többet hallanám, hogy mit mondanak a TV-ben...... Már vagy 25 éve teljes csendben nézem a TV-t, nincs rajta hang.
Most nem a füleimre teszem a hallgatókat hanem mellé és hallok tökéletesen mindent. Mindjárt az első nap 5 órát hallgattam, de közben egyensúlyoztam (gravitációval, lefelé stb). A mai napig kb 16 óra óriási rezgés van a füleimben és az agyamban. Fáj is a fejem egy kicsit, de igyekszem korrigálni és egész jól megy. Nekem az akkora rezgés, mintha egy normálisan halló ember mellett tank menne.... Ha hárommal több lesz a pulzusom percenként a használat után, akkor abbahagyom. Most már kettővel több azon az éjjelen, mikor használom (eddig minden másnap). Nem tudom, mi lesz ebből de belekezdtem - a szemeim miatt is........