ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 284

Az a baj, hogy nem tudom, mit kell csinálni.

 

Az nem olyan nagy baj, hisz szinte senki se tudja mit kellene pontosan csinálni. Se én, se a szemtrénerek, se az orvosok. De Te tudhatsz meg a legtöbbet magadról, mert mindig magaddal vagy, mindig érzed magad - csak figyelned kellene jobban erre arra - hogy aztán megtudd, hogy merre. Ezért én nagyon igyekszem, hogy ne legyen egy lépés előre és két lépés hátra. Ezt szokja mondogatni Péter is a látástrérning oldalán - lehet azért, mert maga se tudja, hogy mikor mi hat és azt sem, hogy kb hogyan, miért........

 

Az orvosok meg csak passzívan hatnak rád. Ők csak nyisszantanak s a többi a természet meg a a Te dolgod továbbra is. Azzal hogy szemüveget adnak, vagy kt, vagy leégetnek pár mikrót a szaruhártyáról - semmi se történik abban az irányban, hogy jobb legyen a saját látásod. A szemlencséd továbbra se lesz képes a nagyobb kilengésre, a szemgolyód továbbra is torz marad. Neked például már tetemes a D-d. Kb 70 mikrót szednének le, de továbbra is hosszabb maradna a szemgolyód, ha hosszabb. Ha meg hosszabb, akkor a szemgolyó fala nagyobb erővel nyomja a retinát is, ami hamarébb meglazulhat. És a szemlencséd se fog továbbra se laposodni, mert akkor nem fog kelleni igyekeznie........

 

Én rengeteget kisérletezek, mozgok, rezgek, vibrálok - és figyelek. Azt hiszem, nagyon úgy néz ki, hogy minden a mozgásokon múlik. Hogy mozogsz, milyen irányban - hogyan tudja az ember kikompenzálni a 24 órán át reá ható erőket...........

Előzmény: névtelen nick (271)