4y2fhj9 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 2081

Mindenkinek Békés, Boldog és Kellemes Élményekkel Tarkított Új Esztendőt kívánok!

 

A fórumot olvasva hasonló problémában szeretnék segítséget kérni, mint Sasszem9998. Nekem egy Junkers ZW20KD23 fali kombim van és a fűtési szezon elején krepált be először. Miszerint a készülék alatt kisebb tócsa gyűlt össze időről-időre. Nomenka szavaival leírva "az 1. Ember" cserélni akart tágulási tartályt, deflektort, kazántestet, vízmennyiségszabályzót. Az összeg, amit az árajánlatra ráírt sokkoló hatású volt.

 

Úgy döntöttem, megkérdezem más szakemberek véleményét is, így akadtam egy ismerős szerelőre. Vele egyeztettem le például azt a hirtelen támadt ötletemet, hogy egy Vaterán kinézett donorkazánnal (teljesen egyező típus) milyen esélyekkel orvosolhatnánk a helyzetet. Ebben a donorban frissen lett cserélve a kazántest vadonat újra és az egészet megkaptam kevesebbért, mint amit 1. ember csak a kazántest alkatrészárának felírt. Egyetlen problémája az volt, hogy az őrlángot nem tartotta meg.

 

Boldog tulajdonosa lettem a donornak, 2. ember jött, cserélte, amit kell azzal a nagyon szimpatikus ars poeticával, hogy beteszi, amit be kell és nem veszi ki, amit nem kell. (Tágulási tartály például hibátlan volt, így most van egy szintén hibátlan tartalékom is - ha esetleg kell valakinek jtányosan!) :) Nagyon nem berheltük szét az eredetimet, csak néhány jobb állapotban lévő alkatrészt kapott.

 

De az öröm csak pár napig tartott, amikor is Sasszem9998 által is leírt csörgés-zörgés, rezonálás kezdődött a használati melegvíz megnyitásakor. Először megijedtem, hogy szét fog esni, de aztán szép lassan kitapasztaltam és most ha már csak megklattyan, zárom el a vizet - ja, mert hogy nem minden alkalommal csinálja, csak az esetek felében.

 

2. emberünk azt mondta a telefonban, hogy első hallásra valami nyomásprobléma lesz, aztán kijött és első nézésre a csempeszelepben találta meg a bűnöst. Addigra könnyedén reprodukálható volt már a hibajelenség. A csempeszelep kivésésének rémálma előtt nekiláttam ismét a neten kutatni, illetve átnéztem a szerelési útmutatót is mégegyszer, amit még korábban töltöttem le. (Isten áldja az Internetet!)

 

Mivel a gond egyre sűrűbben jelentkezik, tehát jobbára most már csak hideg vizet merünk használni, valamint Sasszem hibaleírása kísértetiesen azonos, arra merek gyanakodni, hogy a váltószelep a gond és a fűtéskör átdolgozik. Egyébként jelentem, amikor égzengés van, a fűtési kör nyomása is lecsökken (mind a kazánon, mind pedig az egyik radiátor végére az ismerős (2.) szerelő által frissen szerelt nyomásmérőn is. Utóbbi egy biztonsági szeleppel csatlakozik a radiátorhoz és alkalomadtán be is pisil, így például olaj már nincs a rendszerben, azt mind kieresztette.

 

ÉS A KÉRDÉSEM a hosszú bevezető után:

A váltószelep az megegyezik a háromutas szeleppel? Mert a leírásban csak ilyet találtam és erre merek következtetni.

 

Illetve a kazánt alulról figyelve ismét megjelent egy vízcsepp egy kicsi, keskeny fekete doboz alján, amit a legelső hibánál is észrevettem és aggodalommal töltött el. Többek között ezt a kis fekete dobozkát is cseréltük, egy mikrokapcsoló volt benne.

 

Tavasszal 2. emberünk javaslatára is és a fórumon olvasottak alapján is meg fogunk ejteni egy komplett és alapos átmosást, a hőcserélő gépi tisztítását és valahogy megpróbálom desztillált vagy lágyított vízzel feltölteni a rendszert. (Erre egyébként nincsenek szakosodott cégek? Milyen pénz lehet pedig benne... A gépet csak egyszer kell megvenni.)

 

De addig is jó lenne kideríteni, hogy vajon ez a váltószelep okozza-e a világvége-hangokat, mert ha igen, akkor azt idejekorán szeretném még cserélni, hiszen így a fürödni is csak akkor mehetünk, amikor a kazán is úgy gondolja. :)

 

Esetleg ha meg tudnátok mondani, hogy a váltoszelep hogy néz ki, akkor meg tudnám nézni, hogy a tartalék alkatrészek között jelen van-e. Mert a szerelési manuálban csak sematikus rajz van és azt visszakövetve nem vagyok biztos a dolgomban.

 

Előre is nagyon köszönöm és még egyszer BÚÉK!