Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 5365

Látod, ez érdekes. Franciaországban is éltél. Én soha nem jártam ott, ellenben nagyon sok embertől hallottam ugyanazt: a franciák finoman fogalmazva nem nyitottak a külföldiekre. Távol álljon tőlem, hogy megbántsak valakit is, abból fogok ítélkezni, amit majd saját magam megtapasztalok - de ennyi sok ember feltehetőleg nem téved.

Érdekes, hogy Te ezt kevésbé tapasztaltad, vagy kevésbé találtad zavarónak, mint amit Finnországban találtál - vagy csak egyszerűen nem tartottad fontosnak megemlíteni(?).

(Bár ha Kanada, feltehetően beszélsz franciául, s akkor már kevésbé vagy idegen Franciaföldön.)

 

Bürokrácia... Ez is attól függ, hogy ki mit gondol annak: a rendetlenség->rend->bürokrácia mindenkinek mást jelent :) Néha a rendtevést érezzük bürokratikusnak... A csoda tudja. Papírokat én is jó sokat töltöttem már ki, sokszor feleslegesen, akkor meglehetősen papírozósnak tűnt az a rend. Máskor papír nélkül elhiszik, amit mondok, ráadásul személyenként változó ugyanannak a hivatalnak az ügyintézése, ez a tapasztalatom.

Előzmény: Törölt nick (5363)