nemÍROKmár Creative Commons License 2011.12.26 0 0 58667

Véleményezést kérek. Főleg Xf kollégától, de senki ne fogja vissza magát. Azt illik ilyenkor mondani, hogy ez egy nem megtörtént dolog, a szereplők csak kitaláltak, ha esetleg izé az csak véletlen, bla bla. Sajnos nem. Ezt egy fórumon olvastam, annyira tetszett elraktam emlékbe.

 

 

"sziasztok valamikor én is álmodoztam ilyen válalkozósdin de hamar fölébredtem belőle
akkor még így számoltam vállalkozás elindításához
50millió ft kellett volna
na szóval
kell egy fuvar eszköz
ami akkori számítással egy MAN 410 silent lett volna ára használtan 4,5millió évjárat 1998
a pót egy rolótetős schmitz lett volna teljesen uj
akkori árra 8,5milla ha jol emlékszem
aztán föl eszméltem mivan ha elromlik a vontató és nem tudok időben kiálni akkor a megoldás még egy vontató egy olcsó DAF 400 ati ban gondolkoztam az lett volna 2-3 millió akkor a shell nek kaukciót kell letenni kb 2millió ft ahoz hogy saját jó speditőrőm legyen kb 5millio és indulhatlhat a válalkozás és akkor 21milliónál tartunk ebben még nincs benne a két vontató és a pót kötelezője stb
egyhónapban legalább 4kanyar kell mert az első három az aútó és a fuvar költségeit fedezi a negyedik kanyar a válalkozó é már ami marad belőle
de ha lizingeben gondolgodunk akkor mostani számolással egy Renault prémium havi díja kb 450ezer ft az euro árfolyam fügvényében plusz még az üzemanyag pót bérlés stb itt is kell a 4kanyar kb ami a zsebben marad az 400-500ezer ft között lehet ez a fuvar díjtól függ
hát ennyit a válalkozásrol szép nagyon de ha nincs aki támogasson akkor bele sem kezdj

üdv"