manta-z Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4627

Az enyémet pontosan már nem lehet reprodukálni mivel ezeket a ledeket már nem lehet kapni, Egyébként királykék és piros led kell hozzá. Pirosból 630nm-es és 660nm-es kellene ez utóbbit nem nagyon fogsz kapni. Az én lámpámban a kék Luxeon K2 a piros Rebel ledekből áll. Egyébként 80%-20% arányban vannak benne a piros-kék ledek. Mint kiderült én kicsit túlméreteztem a teljesítményt. Ha palántázásra szeretnéd használni akkor 75W/m2 teljesítményre van szükséged az adott ledekkel, újabb Ledekkel kevesebbre, mert nagyobb a hatásfokuk. Nekem egy 40*20cm-es rész van bevilágítva 20cm-es magasságban vannak a ledek és 7W teljesítményre vannak most beállítva. Ezzel 15 palántát tudok nevelni 20cm-es korukig.

Ami az előnye:

Ha kikelt a mag 100%-uk megmarad, abszolút nincs szükség kiültetéskor a fényre szoktatáshoz.

Gyakorlatilag az összes palántám megmaradt és mind szépen termett.

Hátránya: áramfogyasztás

Kínából lehet rendelni mindenféle hasonló lámpákat én is megtettem rendeltem 7 félét, gyakorlatilag nagyon ócska ledek vannak benne kb semmit sem ér ahhoz képest amit luxeon vagy Cree ledekből összeraksz, ráadásul a kínai lámpákban sima kék van nem királykék ezért UV tartalom sincs bennük ezért nem hatásos és a hatásfokuk is nagyon rossz. Úgyhogy mindenképpen a saját építés mellett voksolnék a helyedben.

Előzmény: peoplex31 (4601)