Dózerbike Creative Commons License 2011.12.17 0 0 1086

Igen, bejelentett munka lesz. Legalábbis én azt szeretném. Sógor azt mondta hogy igen, de biztos csak akkor lesz, ha már megtörtént.

 

Netből jobb lenne valami vezetékes,de majd valahogy megoldom. Mindenesetre köszi a tippeket!

 

Igen, a nyelvtanulás. Végső soron ezért megyek, nem elsősorban a munka és fizetés miatt. Majd meglátom, mennyit fejlődök beszédben,ezt könnyen le tudom majd mérni, és ahhoz igazítom a tanulást. De előbb meg kell majd tapasztalnom az ottani lehetőségeket.

A nyelvtanárom eléggé tisztában van a német nyelv furcsaságaival, egy magyar szemszögéből nézve.

Legtöbbször ő hívja fel a figyelmemet, hogy ez meg az az furcsa magyar füllel. És persze fordítva is, van amikor a magyar nyelvtanra mondja, hogy ez vagy az "hülyeség"

Pl. hogy a magyar úgy mondja, hogy a buszon utazok, a német meg a buszban. Aszondja, milyen már ez, hogy a buszon? A tetején? :-))

Már több évtizede Magyo.-on él, semmi akcentusa nincs, én nem is vettem volna észre, hogy nem a magyar az anyanyelve, ha nem mondták volna.

És a magyar nyelvtannal is nagyon tisztában van.