Gabor12011 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 502

Az az egy biztos, hogy Termomax Premixx gázkazánt senki se vegyen. Nekem a beüzemelés után 3 nap alatt szétrepedt a kazántest (öntvény) 2 hét alatt kicserélték. Majd kiderült hogy a gázérzékelő se jó. Azt 3 nap alatt cserélték ki. Utána működött, de évente kétszer tisztíttatni ,illetve szerelni kellett mert folyton leállt. Tegyük hozzá, hogy egy új családi házba, első kazánnak, új kéménnyel lett beszerelve (a ház 110 m2-es).Átnézésre, állítgatásra szerelésre még ráköltöttem közel 150 e Ft-ot de nem javult a fűtési rendszer. Mint kiderült utólag a kazán maxon is csak minimumon üzemelt. Érdekes, hogy ezt nem vették észre garanciális időn belül!  Premixx 29 V típusú kazánom kevesebb, mint 3 évet bírt a szerelgetéssel együtt. Most 100 e Ft-ért megtudnák csinálni, de én inkább egy újat veszek és elfelejtem még a Thermomax márkát is egy életre. Senkinek nem ajánlom, pedig magyar. De sajnos nem minden magyar termék jó. A közel 3 év alatt a kazán nem volt képes 45 fokos víznél többet fűtésre előállítani, a szakszerelő szerint hiába állítom be a víz hőmérsékletét 85 fokra (ez a max teljesítménye a készüléknek) az csak a kazán belsejében jön létre. De forró a víz ami kijön, szerinte. De ha ez így van, akkor nagyon hőálló a kezem, mert a kijövő csövet bármikor bármeddig tarthattam, nem égetett meg. Ez már önmagán is érdekes. Mindenkinek inkább egy megbízható német márkát ajánlok (Bosch, Vailant).