runner 125 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 5949

Sziasztok!

 

Ez lesz a második tél, hogy vegyestüzelésű kazánnal fűtünk. Bevált, jó döntés volt.

A kazán egy Viadrus U 22 D, 6 tagos, 35Kw teljesítményű. Rövid idő alatt 26-27°C-ra fűti fel a házat. A keringetés csőtermosztáttal van megoldva, ami a kazán kimenő csövén helyezkedik el.

Ebben az enyhébb időben is másnap délután még 21 fok van mindenhol. Bár, gyanítom részben hozzájárul a 8cm-es külső szigetlés körbe, illetve a műanyag nyílás-zárók. Viszont a födémszigetelés még hátravan... ('75-ben épült, stukatúros mennyezetű ház)

 

Olvasgattam a vegyestüzeléses topikban, s láttam, hogy sok szó esik a puffertartályokról. Nekünk tavaly a szerelő ezt nem is javasolta. Vajon megérné beszereltetnem egyet? A kazántól jobbra elférne.

 

 

A tartály méretének kiválasztásában nem tudom számít-e a ház területe, kb. 120m2-t fűtűnk ki ezzel a kazánnal.

Viszont a kazánház méreteiből adódóan viszonylag korlátozva vagyok. Az ajtaján max. 90cm széles, illetve 215cm magas fér el/be.

 

Milyen puffertartályt javasolnátok? Illetve egy ilyen beszerelése kb. milyen többletköltségekkel járna?

 

Köszönöm a segítségeteket!