Tinman Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1075

Májtisztítókúráról nem tettem le, majd ünnepek alatt lesz rá időm, addig ha úgy jön ki a lépés hogy éhgyomorra feküdnék akkor bekapok egy ornitin-t. Az hogy találtál egy okot amivel korrelál a fülzúgás még nem bizonyosság, ahogy a légikataszrtófa vizsgálatokban is mondják modern felfogás szerint több dolog együttes hatása a baj forrása (persze ennek ellenére mindig van olyan eset ahol egy diszkrét oko vágja haza a rendszert). Az agyunk elég pöpec kis szerkezet, kronikus tinnitus szempontjából meglátásom szerint 3 tényező az van amival hathatunk rá: 1. vér, 2. bemenő idegi aktivitás, 3. önregeneráció. Normál esetben mind3 tényezőben van annyi tartalék hogy nem ideális körülmények esetén sem sípol a fülünk. Amikor viszont már elkezdett sípolni akkor olyan helyzet hogy bármelyik tényező változása "hallhatóan" hat a fülzúgásra. Nekem van egy olyan érzésem hogy az egész jelenség "gátszakadás" típusú is, ha már egyszer kialakult akkor bele is rondít a finomrahangolt hallásmechenizmusunkba, és csak a kiindulási állapotnál ideálisabb körülményekkel tüntethető el (vagy a frekvenciakúra mintájára próbálják a rombolás hatását megszüntetni). Én egyébként reményeim szerint egy hosszú távú lassan javuló trendben vagyok, pl. tegnapelőtt késő délután teljes csöndben, befogott füllel sem hallottam a sípolást akárhogy is kerestem, erre még nem volt példa, ez új szélsőérték pozitív irányban. Máj az kucsszerv a vér milyenségében, sokkal inkább annak tűnik mint a nootropil (ezt sokan értágító hatásúnak gondolják pedig nem az).

Előzmény: virágosmező (1072)