RettegettIvan
1998.05.09
|
|
0 0
23
|
önzetlenség, szeretet, önfeláldozás, önzés, egoizmus stb.
Ezek a jelenségek szerintem mind ugyanannak az ösztönnek, az emberi egonak a megnyilvánulásai. Az önzetlenség és szeretet csak kifinomultabb forma. Gondoljatok bele mis is ezek motivációja. Az emberek lelkének legmélyén - nem is tudatosan - az a vágy fogalmazódik meg,hogy önzetlenségük, szeretetük tárgyán önzetlenségük, szeretetük, együttérzésük révén uralkodjank, befolyásuk alá vonják!! Az aki ilyen érzelmekre nem képes abban az elmlített ösztön csak egyszerűbb, ha így tetszik primitívebb formákat képes ölteni. üdv
|
|