David_i Creative Commons License 1998.05.08 0 0 17
Valóban jól hangzó érvelés, csak úgy érzem a lényeg vész el. Szóval szerintem a - Te szavaiddal átfogalmazva - kérdés az, hogy a Te értékrendedben milyen helyet foglal el a másokon keresztül történô - közvetett -örömokozás magadnak, illetve ehhez hogyan viszonyul a közvetlen örömokozás magadnak... :)

Ilyenformán a kevésbé egoista embert az különbözteti meg a nagyon egoista embertôl, hogy nála az arány jobb a közvetett örömokozás javára. Ugyanez elmondható az önzetlen ember és a kevésbé önzetlen ember viszonylatában is.

Ez a nem sokat változtat azon amit eddig összeírtunk.

David.