David_i
1998.05.08
|
|
0 0
17
|
Valóban jól hangzó érvelés, csak úgy érzem a lényeg vész el. Szóval szerintem a - Te szavaiddal átfogalmazva - kérdés az, hogy a Te értékrendedben milyen helyet foglal el a másokon keresztül történô - közvetett -örömokozás magadnak, illetve ehhez hogyan viszonyul a közvetlen örömokozás magadnak... :) Ilyenformán a kevésbé egoista embert az különbözteti meg a nagyon egoista embertôl, hogy nála az arány jobb a közvetett örömokozás javára. Ugyanez elmondható az önzetlen ember és a kevésbé önzetlen ember viszonylatában is. Ez a nem sokat változtat azon amit eddig összeírtunk. David.
|
|