ghepard Creative Commons License 2011.12.05 0 0 227

Pénteken már elértem, hogy 3 mp alatt is teli lett a szemem könnyel. Kb pont annyi, hogy még ne csurogjon ki. Akkor nulla fok körül volt és ködös idő. Ma azonban 12 fok is lesz és nincs köd se. Fel lehet használni a hideg és meleg közti különbséget, hogy gyorsan lehűljön a szem és így az agy parancsot ad sokkal több könny kipréselésére. Kinyitottam az ajtót úgy 10-15cm-re és az ablakhoz mentem. Az olyan lecsukós (80x50cm az egyik, 2 darab van), az egyik  be van csukva és a másikon csak úgy alig pár cm  rést tartok és oda teszem a szemeim. Előtte pár mp becsukva hagyom, hogy felmelegedjenek, hogy még nagyobb legyen a hatás, mikor kinyitom. Pénteken a levegő kb 30 km/ó sebességre is felgyorsult (kb mintha bicajozna az ember) és pillanatokon belül áradt a könny. Ma azonban nincs olyan hideg kint és megint kell 10-15 mp. De majd belejövök. És aztán néhány mp fej lefelé, hogy jól beszívják a felső régiók is a tápanyagokat és jól felduzzadjanak a hámsejtek. Így simább lesz ott is a felület és rögtön jól, vagy jobban lát az ember........  Hidegben meg fogom tudni ezt oldani 10 mp-n belül. 3mp könnypréselés és 7 mp fej lefelé. Ennyi idő talán elég is, hogy a homlokhoz közeli sejtek is magukba magukba szívják a könnyet és tápanyagait és kifeszüljenek...........