M.Zoli Creative Commons License 2011.12.03 0 0 121

Udv.

 

Szerintem meg elertek amit akartak, lehet meg tobbet is. Pont azert amit irsz. Szlovakiabol ugyanugy mennek nyugatra orvosok, sot, nekik meg konnyebb a miatt is, mert Csehorszag tart karokkal varja oket, sem nyelvi, sem kepzesbeli kulonbseg nincs, a fizetes ott magasabb, es az otthon is meg kozel van.

 

Szoval aki nagyon menni akart, az mar elment, vagy el fog menni ugy is. Az, hogy 1200 orvos elmegy egyszerre kulfoldre, az nonszensz. Plane 2400. Szoval az nyilvanvalo volt, hogy bloffolnek a kulfoldre tavozassal. Ami a problema, hogy a felmondassal betegek maradtak ellatatlanul, a kormanynak pedig alkotmany altal eloirt kotelessege bebiztositani az egeszsegugyi ellatast. Szoval az orvosok nagy resze eleve arra szamitott, hogy majd valahol kozeputon megegyeznek.

 

Valami, amit figyelembe kell venni, amikor valakik tomegesen hepciaskodnak azzal, hogy kulfoldre tavoznak. En evek ota jarom a vilagot, tobb kontinensen is dolgoztam, dolgozok, most is Kinaban vagyok. Tudom milyen az tavol lenni, az otthontol, csaladtol, baratnotol, tudom milyen nehez feladni egy biztos pontot, plane, ha meg esetleg csaladdal kell elmenni. Az emberek nagy resze ezt nem vallalja be, hacsak nem valami eros kenyszer hatasara, pl. haboru. Ha saccolnom kell, akkor talan az emberek 20%-a hajlando, de lehet, hogy sokat mondtam.

 

Szoval a szlovak kormany nem veletlenul kemenyitett be, tudtak, hogy az orvosok is meg akarnak egyezni, mert a nagy tobbseguknek semmi kedve elmenni.

 

Udv.

Előzmény: Törölt nick (120)