ghepard Creative Commons License 2011.11.25 0 0 215

Nos tehát úgy néz ki, hogy a szemek kétoldalú (tehát bal, jobb)száradását, meg a szellemképek kialakulását és ennek kivédését már elég jól megoldottam.

 

De még mindig ugyebár balról jobbra olvasok (még neki se mentem, hogy elkészítsem a progikat, amikkel majd átkódolok egypár szöveget). De nagy baj az is, hogy a monitor mögött gyakorlatilag nincs vertikális mozgás a szemnek. Még ráadásul a könny felül szárad ki mindig a leghamarabb. Ez még akkor is így van, mikor van elegendő könny, mert fent mindig, de mindig kevesebb lesz, ez alól senki se kivétel. Ezt kivédeni csaknem lehetetlen feladat. A monitor mögött nem is tehet szinte semmit ez ellen az ember. Hiába fordítanám meg még a monitort is fejjel lefelé, ha a szemeim maradnak úgy ahogy vannak és megintcsak fent párolog el hamarébb a könny. Ezt kivédeni csak egyetlen dolog tudja, mégpedig az, hogy a fej pontosan lefelé lesz. Ilyenkor a könny ugyebár lemegy alulra (ami most fent van a normális álláshoz képest) és hirtelen a száj felőli rész fog hamarébb párologni, mert az lesz fent. Na és ez meghúzza a szemet és vissza akarja tenni a pontos görbületbe. Már néhány perc után érezni a különbséget. Ráadásul a könny szinte el sem tud menni mert most a lefolyó fent van, arra meg tehát nehéz mennie, vagy sokkal nehezebb a gravitáció miatt.....

 

Nincs mese, éjjel ezzel hintázok pár perceket, aztán pihenés és megint. Ha ebben van valami, akkor utána kell járnom. Senki se próbálja ki helyettem. Belül megint valami hajt, hogy meg kell próbálnom. És nap közben is, ahol tudok, lefelé teszem a fejem és megvárom míg alulra csurog a könny és szárítom a szem alsó részét (ami olyankor pont fent van). Ettől hosszútávon azt várom, hogy lassan visszafeszíti a hosszanti függőleges  torzulást a szemek középtáján. Ha nem is tökéletesre, de javulást várok. Hát majd meglátjuk 3-5 hónap múlva. Már néhány nap után is jó érzéseim vannak. Ha meggyőz a dolog, akkor azt hiszem képes leszek órákig is eljátszadozni ezzel néhány éjjel.........

 

 A nagy kérdés, hogy mennyit fog aztán kibírni, míg megint a felső nagyobb száradás miatt eltorzul a nap folyamán és kialakul alul a szellemkép (ami a felső torzulás miatt van)...........