nagykunsági Creative Commons License 2011.11.22 0 0 5675

Üdv mindenkinek.

 

Sajnos nincs annyi időm, hogy több ezer hozzászólást visszaolvassak, ezért kérlek viseljétek türelemmel, ha olyat kérdezek, ami már ezerszer le lett írva.

 

Van egy 1200 literes puffertartályom. A kazánban van kb 150 l víz. Ez kb 1350 l.

 

Ehhez felraktunk egy 50 l kiegyenlítő tartályt. Aztán ezt keveseltem, mivel nagyon megindult a víznyomás, / aztán kiderült nem lett beállítva a nyomás, gyári 1.5 bar értéken hagyták a szerelők/ Vettem még egy 50 l-es kiegyenlítő tartályt. Meg még volt a régi rendszeren egy 10 l-es.

Ez így 110 l.

 

Zárt rendszerem van. Mivel a kazán régi Totya lemezkazán amit nem lehetne zárt rendszerre tenni ezért úgy állítottam be a tartályokat, hogy ne menjen 1 bar fölé a nyomás.

 

Ami szemet szúrt, hogy van 2 db 50l-es kiegyenlítő tartályom, és egyik kisebb a másik nagyobb. És szemmel láthatóan egyikbe sem férne el 50 liter víz.

 

Hogy méretezik ezeket a zárt kiegyenlítő tartályokat??? Mi számít 50 literesnek??

 

A másik kérdésem az lenne, hogy lehet kiszámolni mennyi energiát tárolok el a tartályban??

Jelenleg ha felfűtöm 65 fokra a tartályt egyszer fel tudom melegíteni vele a lakást.

Padlófűtés van, hőcserélőkkel. 2 szint két osztó gyűjtő két hőcserélő.

Tehát ha 45 fok alá süllyed a  pufferban a víz akkor már nem érezhető a fűtés.

 

Érdemesebb melegebbre fűteni a puffert??