1435mm Creative Commons License 2011.11.20 0 0 3817

Szia!

 

Engedd meg, hogy kiegészítsem az iparvágányok célüzemeinek felsorolását. A Lehel utcánál balra lefelé, a 12. sz. váltónál kiinduló iparvágány érdekes volt. Először átment egy kis hidacskán egy kis ér (gondolom a Kőér) felett, majd keresztezte (!) a ferihegyi műutat (itt adott alkalmakkor jelzőőr biztosította a biztonságos áthaladást), a kiserdőt, a Vak Bottyán utcát, átment egy kapukkal egyébként lezárt telken, végül az Attila utcát is átszelve az egykori Bi(e)n gyárat szolgálta ki. (Sajnos a gyár nevét soha nem láttam leírva) Itt az utcák burkolásához készítettek aszfalt keveréket. Még emlékszem a pöfögő keverő kocsikra, amikből kettőt vontatott egy-egy kis teherautó a terítés helyszíneire. A gyár helyén most egy jórészt lebetonozott, bekerített telek látható. A sineknek nyoma sem maradt, sem az épületeknek.

Nekem még volt szerencsém (?) élőben látni, ahogy a kis 326-os mukik hozták, vitték a vagonokat.

A gyár felszámolása után a vágánnnyal a kiserdőben később létesített valamilyen telepet szolgálhattak ki. Ez a telep, illetve a maradéka még látható.

 

Ugye nem baj, ha hozzászóltam?

Előzmény: rizibácsi (3815)