kisnyugdíjas71 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 5617

Sziasztok!

 

Bár régen nem látogattam a fórumot, de azért kérem segítsetek! Már a második szezonban fűtök egy nyitott rendszerű szalmabálás kazánnal egy 2 köbméteres puffert, melyből hőcserélő viszi be a zárt rendszerű padlófűtéshez és radiátorokhoz a melegvizet. Eddig a hőcserélő és a padlófűtés szivattyúit egy mechanikus időkapcsolóval szabályoztam. Ezt szeretném kényelmi és praktikussági okokból digitális szobatermosztáttal kiváltani. Mivel sem fűtésszerelő, sem villanyszerelő nem vagyok, ezért megakadtam. Azt addig értem, hogy termosztát indítja a szivattyúkat, de mivel lehet azt megoldani, hogy csak akkor kapcsoljon be, ha van meleg víz a pufferban. Valami érzékelőre gondoltam, ami leszabályoz egy bizonyos hőfok alatt. A csőtermosztát nem ok, mert a pufferből a hőcserélőhöz vezető cső renszerint hideg, amíg a szivattyú nem dolgozik. Valami olyan kütyü kellene, amit közvetlenül a puffer szigetelése alá tudnék tenni és vezetékkel juttatja el a jelet. A hőcserélő szivattyúi kb. 4 m-re vannak a puffertől, míg a termosztát cirka 10 m-re.

 

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!