ghepard Creative Commons License 2011.11.11 0 0 210

Hát akkor pont abban a korban vagy, amikor kezd megnagyobbodni a szemlencse és ezért egyre távolodik a fókusz. De van egy jó hírem számodra, mely 3 éves tapasztalataimon és kisérletezéseimen alapszik. Nálam biztos úgy van, ezt mindennap átélem. A jobb szemnek kedvez az olvasás a balt viszont mindig elrontja. Mivel a jobb szemed a jó és ballal nem jól látsz (az a tompalátó), ezért nagyon jól bírod egy szemmel az olvasást. Gondolom más volna a helyzet, ha a jobb szemed volna a rosszabbik és bal szemmel kellene olvasnod. Ez azért van, mert a szöveg amit olvasunk mindig balról megy jobb felé. Bővebb magyarázat van valahol lejjebb, nem is olyan rég tettem be.

 

Persze genetika is lehet, de azt olvastam hogy nem úgy születtél, abból gondoltam, hogy nem genetika (vagy csak nem az). Nálam is a füllel genetika lehet, mert a nagypapám is, testvérem lánya, édesanyám egyik testvére stb hasonló cipőben járt......

 

Az az érzésem, hogy már nem is fogok soha hallókát használmi. Elég volt 4-5 év a 80-as években és az a 12-14 nap 2004 decemberében (amely majdnem kinyírt). Semmi problémám emiatt nincs a világgal, pedig 2009-ben 92.9%-os halláskárosodás állapítottak meg (ami mára egész biztos, hogy kevesebb). Már nem fognak behívni minden 5 évben a rokkantsági miatt és így egy kicsit már kisérletezgethetek a javuláson. De első a szemek. Sok még a teendő, sokat kell még megtudnom, kikisérleteznem, hogy aztán felhasználjam a mindennapi életben. Mindent meg akarok érteni a szaruhártyáról és a könnyekről. Ez az a felület amire nagyban hathatok és a fénytörés kb 66% itt megy végbe. A szemlecse már csak kb 33%-ban korrigál. Megérteni hogy oszlik el a könny, hogy mozog, hogyan megy el stb stb. Úgy érzem ez a kulcs, hogy még javuljak...........

Előzmény: .ETNA. (209)